Materac piankowy

Pianka pierwotnie została wyparta przez lateks. Jednak z biegiem lat zmieniła się technologia jej produkcji. Dzisiejsze wysokoelastyczne i termoelastyczne mieszanki to nie tylko "kosmiczna" technologia. To również komfort, bezpieczeństwo i bardzo wysoka trwałość. Pianka wysokoelastyczna HR to silna "baza" dająca odpowiednie podparcie dla kręgów z jakich zbudowany jest nasz kręgosłup. Warstwa termo to element, który powoduje zanik stref gdzie następuje utrudnienie krążenie i "nocne drętwienie" (co powoduje wiercenie i wybudzanie). Dzięki niej śpimy spokojniej. Kombinacja tych pian może być dostosowana do bardzo indywidualnych wymagań. Materiał ten jest łatwa w obróbce. Można ją docinać na dowolne kształty i wymiary. Pianki o różnej gęstości można łączyć. W efekcie pianka tworzy materace najbardziej uniwersalne.

Jeżeli nie jesteś pewien jak z nich jest odpowiedni dla Ciebie skontaktuj się z nami telefonicznie. Jeżeli chcesz przetestować "na żywo" przyjedź do nas do salonu, innym słowy pomożemy w wyborze na żywo.

Piankowe materace JANPOL można dostosować do potrzeb: dzieci o niskiej masie ciała, sportowców (kulturystów), osób starszych o ograniczonych zdolnościach ruchowych lub wymagających wysokich materacy, osób z nadwagą (i tzw. otyłością brzuszną), silnie reagujących alergików, par gdzie występuje duża dysproporcja wagi między partnerami.

Dodatkowo materace piankowe cechuje stosunkowo niska waga własna, dlatego łatwiej je przemieszczać. Przydaje się to w momencie gdy trzeba go ponieść, a osoba starsza może mieć już problem w momencie gdy materac lateksowy może ważyć powyżej 40kg i więcej.

Polecany materac z pianki

Często polecany przez naszych klientów to na przykład materac HEBE. Stworzony z myślą o wymagających użytkownikach. Posiadający 5 letnią gwarancję, wysoki na 22 cm (uwaga wymaga elastycznego stelaża) twardy materac (8 w skali do 10). Jego rdzeń to sztywna piana poliuratenowa T25, która jest dodatkowo obłożona z dwóch stron pianką innego rodzaju. Te dodatkowe  warstwy to podnosząca wygodę użytkowania wysokoelastyczna HR i ulegająca formowaniu pod wpływem temperatury i masy ciała człowieka pianka termoelastyczna. Przede wszystkim wpływa to na trwałość i wygodę.

Całość materaca jest "ubrana"w pokrowiec typu SPIN, który można prać do40 stopni. Dzianina oprócz bardzo przyjemnego dotyku dodatkowo posiada powłokę, która zapobiega rozwojowi pleśni oraz grzybów. Powłoka "Sanitized" eliminuje nieprzyjemne zapachy powstałe na skutek rozwoju roztoczy na powierzchni pokrowca. Posiada certyfikat OEKO-TEX Standart 100. Sen jest głębszy i spokojniejszy.

materac pianka elastyczna pszczyna

Budowa materaca piankowego

Substancja z jakiej zbudowano piankowy materac różni się od siebie parametrami takimi jak sprężystość czy elastyczność. Jednak najważniejsza jest gęstość. Innymi słowy patrząc właśnie na ten element można dobrać materac do potrzeb przyszłego użytkownika. Rynek grupuje je w kilka głównych oznaczeń: pianki HR 30 do HR40, pianki PUR, termoelastyczne. JANPOL oferuje dodatkowo pianę typu "Pantera" z naturalnym olejem słonecznikowym (dostępna np. w materacu Hypnosis)

Dodatkowe podziały materace na 3,5 czy 7 stref pozwala na wygodne ułożenie ciała, dlatego miękkie strefy pozwalają zagłębić się np. ramiona, a twarde podtrzymują newralgiczne punkty.

salon materacy pszczyna

Pure Eco

Wysokoelstyczna HR

Termoelastyczna

Pianka Pantera