Każdy salon ma w swoim wyposażeniu takie miejsce, gdzie można przechowywać swoje najpotrzebniejsze przedmioty. Szczególne utrudnienie maja osoby, które salon musza podzielić między sypialnie, jadalnie i pokój wypoczynkowy. W takich małych przestrzeniach bardzo trudno jest zachować porządek oraz tak zaplanować przestrzeń, aby było miejsce na przechowywanie i jednoczenie miejsce do życia. Jest wiele pomysłów na przechowywanie poczynając od zastosowania obszernych szaf po małe koszyczki na drobiazgi. Jak zatem przygotować małą przestrzeń do przechowywania dużej ilości rzeczy?

 

Jak przechowywać przedmioty codziennego użytku

Pomysły na przechowywanie w salonie można podzielić na funkcjonalne przechowywanie i przechowywanie dekoracyjne.

  • Funkcjonalne przechowywanie: najważniejsze i najbardziej praktyczne jeżeli chodzi o metody chowania rzeczy w domu. Istnieje wiele funkcjonalnych pomysłów na przechowywanie w salonie, jednym z nich jest zainwestowanie w odpowiednie szafy. Dobra szafa, gdzie przy jej zakupie nie idziemy na żaden kompromis da nam duże zadowolenie. W pojemnej szafie zmieścimy nie tylko ubrania codzienne, ale również zimowe kurtki, plecak górski czy zestaw do nurkowania. Dobrze zagospodarowana szafa to klucz do zminimalizowania przedmiotów na zewnątrz i porządek w środku mebla. Miejscem na przechowywanie może być również szafka pot telewizorem. Tam warto umieścić wszelkie kable, ładowarki, sprzęt audio i TV, pady do konsoli lub podobne. Jeżeli szafka ma otware półki konieczne będzie zmieszczenie tych przedmiotów w koszyki. Ewentualnie półki moga posłużyć jako miejsce na książki.

  • Dekoracyjne przechowywanie: najmniej praktyczne jednak pod katem sentymentalnym niezwykle ważne. Przechowywanie rzeczy dekoracyjnych to część naszego życia, wspomnień do których chcemy wracać. Elementy dekoracyjne jak zdjęcia w ramkach, wazony, zastawy kawowe lub figurki, to najczęściej wybierane elementy ozdabiania domu. Stawiamy je zazwyczaj na półkach lub komodach, cześć z nich może dekorować ściany. Dekoracje możemy ustawiać również przy TV i na bocznych stolikach w salonie. Mając jednak niewielkie wielofunkcyjne pomieszczenie warto zminimalizować ilość dekoracji i postawić na prostotę. Mniejsza ilość dekoracji nadaje pomieszczeniu ład i porządek, łatwiej jest też go sprzątać i przede wszystkim poruszać się.

Jak przechowywać przedmioty codziennego użytku

Jest wiele miejsc, w których ludzie mogą przechowywać swoje przedmioty codziennego użytku. Niektóre z nich korzystają z zewnętrznych magazynów, a inne ze strychu, garażu i piwnicy. Istnieje również wiele funkcji, które możesz wykorzystać, aby ułatwić sobie życie dzięki przestrzeni do przechowywania. Oto kilka wskazówek, jak przechowywać przedmioty, które ułatwią Ci codzienne życie:

  • być zorganizowanym! Posiadanie zorganizowanej przestrzeni do przechowywania pomoże Ci być bardziej wydajnym w czasie przeznaczonym na to zadanie. Ważne jest również, aby pamiętać o tym, co jest ważne, aby nie stracić nic istotnego lub niezastąpionego.

  • ustaw harmonogram! Pierwszym krokiem powinno być zawsze ustalenie harmonogramu, abyś wiedział, kiedy coś należy zrobić, a kiedy nie. Na przykład