Materac kieszeniowy

Materac kieszeniowy to solidny i sprawdzony wybór. Jego konstrukcja to efekt wielu lat doskonalenia budowy opartej na sprężynach w woreczkach kieszeniowych. Grubość sprężyn i ich ilość w połączeniu z dodatkowymi warstwami jakimi jest obłożony "rdzeń" materaca pozwoliły na stworzenie szerokiej gamy rozwiązań. Równocześnie pozwala to na zmniejszenie ceny materaca, dzięki czemu bez problemu można znaleźć materace na każdą kieszeń. Materace tego typu można dostosować zarówno dla osób o dużej masie ciała jak i tych, które lubią wybierać pomiędzy rożnymi stopniami twardości.

Materace kieszeniowe są najczęściej spotykanymi w Polskich sypialniach. Zerknij też na: "Jak wybrać materac".

Uwaga: guziki poniżej poprowadzą Cię do pełnego katalogu producenta materacy Janpol i dodatkowo do jego cennika. Jeżeli szukasz konkretnego modelu skontaktuj się z Nami. Transport na terenie Pszczyny i najbliższych okolic 0zł. Płatność przy odbiorze.

Dlaczego warto wybrać materac kieszeniowy?

Wysoka jakość wykonania w połączeniu ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu. Materace tego typu wyparły masowo produkowane w latach 90 materace bonelowe, czyli sprężyny obłożone dwustronnie materiałem. Podobne rozwiązania stosowano w np. kanapach i tapczanach starego typu.

Należy zaznaczyć, że sprężyna nie jest produktem innowacyjnym. To w końcu nic innego jak drut o średnicy od 1,8mm do 2,2mm z dodatkami. Nie musi taka być. Jest za to dopracowana pod każdym kątem. Suma elementów materaca kieszeniowego to efekt synergii konstrukcji i materiałów z jakich są zrobione.

Sprężyny znajdują się w osobnych kieszeniach ze sztywnego materiału dzięki czemu każda z nich działa bez wpływu na kolejne. Nie następuje tak irytujący "efekt falowania". Dodatkowo łatwo można regulować twardość materaca i dobrać go pod indywidualne wymagania użytkownika dzięki zastosowaniu zróżnicowanych wkładek. Usztywniające płyty kokosowe lub końskie włosie. Często wykorzystuje się również mieszane warstwy lateksu i pianek.

Standardowo materace kieszeniowe mają 260sprężyn na metr kwadratowy powierzchni, ich wyższe serie posiadają ok. 500 na m2 (tzw. multipocket) i ok. 1000 na m2 (tzw. ziggare)